W szafkach kuchennych musi sporo się zmieścić: patelnie, garnki, talerze, półmiski, sztućce. Dzięki właściwie dobranym szufladom do szafek każdą rzecz znajdziesz bez szeroko zakrojonych poszukiwań. Czas wykorzystać pełen potencjał drzemiący w Twojej kuchni.
Górna, niska szuflada doskonale nadaje się do przechowywania sztućców i pojemników na przyprawy. Dzięki temu bez problemu dopasujesz ją do wielkości oraz wymiarów swojej kuchni i zagospodarujesz każdy centymetr przestrzeni. Szuflada dolna, pogłębiona, jest idealnym schowkiem dla produktów spożywczych. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości płyty meblowej, co zapewnia trwałość i estetyczny wygląd.
Prowadnice samo-domykające typu Blum Tandembox to najbardziej zaawansowana technologicznie grupa prowadnic oferowana głównie przez większych producentów jak Blum pod nazwą Szuflada z własnym domykiem Tandembox. Charakteryzują się one wysoką kulturą pracy, ładownością od 30 do 70 kg oraz wyjątkową trwałością. Szuflady wyposażone w te prowadnice posiadają mechanizm, który samoczynnie je domyka, równocześnie wyhamowując w ostatniej fazie ruchu.
Do wad tych prowadnic należy zaliczyć ich cenę, która przy zastosowaniu większej ilości szuflad może znacząco wpłynąć na koszt wykonania mebli.
Prowadnica kulkowa firmy GTV to ulepszony model prowadnicy kulkowej Versalite. Nowa wersja posiada ulepszony system dociągu, składający się z dwóch sprężyn dociągających i centralnie umieszczonego tłoczka. Zmiana ta poprawia komfort korzystania z szuflad, w których zamontowane zostały prowadnice. Szuflady otwierają się znacznie delikatniej niż te wyposażone w starszy mechanizm prowadnic, co zwiększa wygodę użytkowania i funkcjonalność mebli.
W głębokich dolnych szufladach coraz częściej montuje się systemy segregacji śmieci. Dzięki nim znacznie wygodniej jest korzystać z kilku oddzielnych pojemników na poszczególne odpady. Nie byłoby to możliwe, gdyby umieścić kosze standardowo pod szafką ze zlewem. To nie tylko ukłon w stronę domowników, którzy dzięki temu mają szybką możliwość umieszczenia śmieci tam, gdzie powinny być, ale także coś dobrego dla naszej planety.
Głęboką szufladę można także zaaranżować w inny sposób, na przykład umieszczając tam system do przechowywania warzyw, takich jak ziemniaki, cebula czy marchewka. Muszą one być zawsze poza lodówką, a dzięki pojemnikom w takiej szufladzie łatwiej jest zachować czystość. W głębokiej szufladzie sprawdzi się też segregator na pokrywki czy talerze, umożliwiający trzymanie ich w pionie.
Pozostałe szuflady łatwiej jest uporządkować dzięki organizerom z przegródkami lub małymi koszyczkami. W ten sposób można posegregować sztućce, drobiazgi kuchenne czy przyprawy. Najtańszym organizerem do szuflady jest ten wykonany z plastiku. Jest on trwały i łatwo go utrzymać w czystości, jednakże nie zawsze zaspokaja oczekiwania estetyczne. Na znacznie wyższym poziomie plasują się organizery z drewna, bambusa czy metalu. Te ostatnie mają jednak zasadniczą wadę – jeśli nie wytrze się ich po czyszczeniu do sucha, mogą rdzewieć, warto więc pamiętać o tym szczególe.
Wszelkie systemy organizacji szafek kuchennych służą utrzymaniu porządku i przejrzystości w zasobach. Warto zastanowić się, które z nich wprowadzić do własnej kuchni.
Prowadnice samo-domykające typu Blum Tandembox to najbardziej zaawansowana technologicznie grupa prowadnic oferowana głównie przez większych producentów jak Blum pod nazwą Szuflada z własnym domykiem Tandembox. Charakteryzują się dobrą kulturą pracy, ładownością od 30 do 70 kg oraz wyjątkową trwałością. Szuflady posiadają mechanizm, który samoczynnie je domyka, równocześnie wyhamowując w ostatniej fazie ruchu.
Do ich wad zaliczyć trzeba cenę, która przy zastosowaniu większej ilości szuflad może znacząco wpłynąć na koszt wykonania mebli.